Повернути споживачам 724,2 тис.грн. зобов'язало Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області у 2018 році за результатами проведених заходів контролю за дотриманням держдисципліни цін (тарифів) при реалізації лікарських засобів та у с

З метою захисту законних прав громадян, не дивлячись на мораторій оголошений державою у 2018 році на проведення планових заходів нагляду (контролю), фахівцями відділу контролю за регульованими цінами Головним управлінням Дерпроспоживслужби у Львівській області у 2018 році на підставі обґрунтованих звернень громадян та погоджень Державної регуляторної служби України (надалі - ДРСУ) було забезпечено проведення позапланових заходів нагляду з питань дотримання порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на лікарські засоби та тарифів на житлово-комунальні послуги.

Грунтовно та якісно організовані та проведені перевірки дали можливість Львівщині зайняти лідируючі позиції по Україні по ефективності перевірок держдисципліни цін, а саме: по сумі застосованих адміністративно-господарських санкцій до «підприємств - порушників» та одним з найвищих відсотків виявлених під час перевірок порушень дисципліни цін – 87,1%, тоді як в середньому по Україні 53,6%.

Завдяки проведеним спеціалістами Відділу заходів контролю було зобов’язано повернути споживачам 724,2 тис.грн.

По наслідках перевірок до «підприємств - порушників»:

• застосовано  адміністративно-господарських санкцій на суму 610,9 тис.грн., в т.ч. підлягає вилученню у дохід бюджету необґрунтовано отриманої  виручки і штрафів на суму 309,0 тис.грн.,
  • зменшено необґрунтоване  фінансування з бюджету на 253,0 тис.грн.,
  • 7 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Окрім цього, для реалізації та дотримання урядової програми «Доступні ліки», на виконання доручення Віце-премєр-міністра України, спеціалістами Відділу впродовж 2018 року щомісячно опрацьовувались дані щодо застосування більш ніж 27,0 тисяч  регульованих цін на лікарські засоби по близько 280 аптечних закладах Львівської області, що забезпечило дотримання ними граничних цін встановлених наказами Міністерства охорони здоров’я  України.

Разом з тим, наголошуємо, що Держпродспоживслужба здійснює контроль за дотриманням суб’єктами господарювання виключно державних регульованих  цін (тарифів).