Як протидіяти домашньому насильству в умовах карантину

Дата: 26.03.2020 21:51

Про протидію домашньому насильству в умовах карантину інформує департамент соціального населення Львівської ОДА.

«У зв’язку з карнатинними заходами у світі відслідковується тенденція до збільшення кількості випадків домашнього насильства. Для людей, які зазнають домашнього насильства, соціальна ізоляція означає залишитися наодинці з кривдником. А коли вся увага зосереджена на сфері охорони здоров'я, то проблема домашнього насильства ризикує бути недооціненою, тому ми прикладаємо максимальних зусиль для інформування населення про можливості отримання допомоги у кризових випадках, а також для забезпечення доступності та якості соціальних послуг, які можуть отримувати постраждалі особи», - зазначає директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк.

За даними Всессвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), кожна третя жінка у всьому світі зазнає фізичного або сексуального насильства, здебільшого з боку партнера.

У ВООЗ також зазначають, що гендерне насильство має тенденцію посилюватись під час надзвичайних гуманітарних ситуацій та конфліктів, що є найпоширенішим серед найменш зареєстрованих порушень прав людини.

Звіти з Китаю свідчать про те, що коронавірус вже спричинив значний ріст випадків домашнього насильства. Місцеві поліцейські відділення отримували втричі більше повідомлень у лютому, порівняно з попереднім роком. Більшість випадків насильства пов’язують саме з поширенням епідемії COVID-19.

Про збільшення випадків домашнього насильства повідомляють і в США. За даними національної гарячої лінії, кривдники використовують поширення COVID-19 як погрозу своїм жертвам – кажуть, що викинуть їх на вулицю, щоб ті захворіли.

За інформацією Міністерства внутрішніх справ України кількість дзвінків на «гарячу лінію» і спецлінію «102» на сьогодні не збільшилась, проте департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації, як регіональний координатор з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, інформує про діючі «гарячі» лінії, куди можна звернутись у випадку домашнього насильства:

• Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 15-47, працює цілодобово;
  • Національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335, або з мобільного 116 123, працює цілодобово;
  • Дитяча «гаряча лінія» 0-800-500-225, 116-111 з мобільного;
  • Урядовий кол-центр 15-45;
  • «Гаряча лінія» Координаційного центру з надання правової допомоги 0-800-213-103;
  • Оперативна лінія Національної поліції України 102;
  • «Гаряча лінія» Львівської області 112;
  • Інформаційно-консультаційна лінія громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» 2-962-962, або з мобільного 067-674-07-70;
  • Телефон Довіри «Ставропігіон» (м.Львів) 15-58;
  • «Гаряча лінія» мобільної бригади соціально-психологічної допомоги людям, які перебувають у кризовій ситуації і потребують екстреної допомоги, у тому числі й постраждалим від домашнього насильства, при Львівському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 0−800−307−305 (усі дзвінки безкоштовні). Допомогу надають мешканцям Львова, Винник, Рудно та Брюхович;
  • Телефон мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства при Яворівському районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді 067-834-06-38, 03259 211 74;
  • Телефон Новострілищанської мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства 097 973 46 87;
  • Телефон Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 032-261-09-42.