Додаток № 2 до рішення

Дата: 01.06.2019 15:09

про нарахування орендної плати за використання земельних ділянок

1. Загальні положення

1.1.Положення про механізм справляння  та порядок сплати орендної плати за використання земельних ділянок ( далі Положення) розробленого на підставі Податкового кодексу України .

1.2.Це  Положення є обов’язковим для виконання орендарям земельних ділянок на території  Бабинської сільської ради.

2. Платники орендної плати за землю

2.1. Платників орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (далі – орендна плата) визначено пунктом 288.2 статті 288 Податкового кодексу України.

1. Обєкти оподаткування орендною платою

2.1. Об’єкти оподаткування орендною платою визначено пунктом 288.3 статті 288 Податкового кодексу України.

1. База оподаткування:

3.1. Базу оподаткування орендною платою визначено пунктом 288.4 статті 288 Податкового кодексу України.

1. Ставки/розмір орендної плати:

Встановити ставки орендної плати на території Бабинської сільської ради  3 01.01.2020 року відповідно до Податкового кодексу України.

4.1 Розмір орендної плати, відповідно до пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу України, з 01.01.2020 року встановлюється у розмірі:

4.1.1 Для комерційного використання в залежності від площі земельної ділянки, а саме:

- за земельні ділянки площею до 100 кв.м. включно - у розмірі 5% від їх нормативної грошової оцінки;

- за земельні ділянки площею від 100 кв.м. до 500 кв.м. включно - у розмірі 4% від їх нормативної грошової оцінки;

- за земельні ділянки площею від 500 і більше  - у розмірі 3% від їх нормативної грошової оцінки;

4.1.2 Для сільськогосподарських угідь, які надані в оренду сільськогосподарським  товаровиробникам встановлюється у розмірі 5 % від нормативної грошової оцінки.

4.1.3 Для земель загального користування – у розмірі 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки.

4.1.4 Для сільськогосподарських угідь – у розмірі 0,5 відсотка їх нормативної грошової оцінки

4.1.5 Для земельних ділянок, зайнятих житловим фондом, автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів, громадян, які використовуються без отримання прибутку, гаражно – будівенльними садовими і дачними будинками фізичних осіб в розмірі 3% від ставки земельного податку на відповідній території.

4.1.6 Для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено, - у розмірі 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Львівській області.

5. Порядок обчислення:

Порядок обчислення орендної плати визначено пунктом 288.7 статті 288 Податкового кодексу України.

7. Податковий період

Податковий період для плати за землю визначено статтею 285 Податкового кодексу України.

8. Строк та порядок сплати плати за землю

Строк та порядок сплати плати за землю визначено статтею 287 Податкового кодексу України.

9. Строк та порядок подання звітності з плати за землю

Строк та порядок подання звітності з плати за землю визначені пунктами 286.2 – 286.4 статті 286 Податкового кодексу України.

Секретар сільської ради                                                  О.В.Волинець