Захід "Моя мова солов'їна" в Пинянській СЗШ І-ІІІ ст.

Дата: 10.11.2018 23:24

Дев'яте листопада - День української писемності. Свято це відзначає вся Україна, адже цивілізоване суспільство не може існувати без мови - засобу, що єднає минуле, сучасне і майбутнє. У Пинянській СЗШ І-ІІІ ступенів був проведений виховний захід "Мова моя солов'їна", який підготувала класний керівник 7 -го класу Звіжанська О.М. У проведенні заходу брали участь учні молодших класів.
Старшокласники ознайомили всіх присутніх із тернистим шляхом, який пройшла рідна мова від початку свого існування, та рідне слово паростком проростало із творів Тараса Шевченка та Івана Франка, Лесі Українки та Михайла Коцюбинського. Учні говорили про те, що багато людей були знищені у тюрмах і розстріляні в таборах смерті лише за те, що вони хотіли говорити і думати рідною мовою, мовою своїх батьків.
На заході звучали пісні про рідну мову: "Мова єднання", "Тобі, країно, стелиться земля".
Доки живе мова, доти живе й народ. Учні висловлювали свої думки про те, що рідною мовою потрібно розмовляти правильно й красиво. Треба завжди пам'ятати, що рідна мова - то неоціненне духовне багатство, яке передається від покоління до покоління і несе в собі народну мудрість, славу, культуру і традиції.