ГУ Держпраці у Львівській області повідомляє наступне:

Шановний роботодавцю!

Головне управління Держпраці у Львівській області наголошує, що відповідно до вимог Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік» з 01.01.2019 року встановлено заробітну плату у місячному  розмірі 4173 гривні, у погодинному 25.13 гривні.

Нагадуємо, що роботодавець зобов’язаний:

• оформити працівника на роботу у встановленому порядку з першого дня виконання ним трудової функції. Також слід подати до органу ДФС повідомлення про новоприйнятого працівника до початку його роботи;
  • забезпечити ведення достовірного обліку виконуваної працівником роботи та витрат на оплату праці працівника;
  • виплачувати заробітну плату працівнику в порядку, визначеному законодавством, з дотриманням мінімальних гарантій в оплаті праці відповідно до ст.12 Закону України «Про оплату праці».

Інформуємо Вас про те, що у 2019 році,  у звязку із зростанням мінімального розміру заробітної плати, збільшилася відповідальність за порушення законодавства про працю, яка передбачена статтею               265 КЗпП України.

Відповідно до вимог абзацу 2 частини 2 статті 265 КЗпП України – у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час розмір штрафної санкції складатиме 125190 гривень за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

Відповідно до абзацу 3 частини 2 статті 265 КЗпП України – у разі порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством  про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі, штрафна санкція складатиме 12519 гривень.

Відповідно до вимог абзацу 4 статті 265 КЗпП України – у разі недотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, штрафна санкція складатиме 41730 гривень за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

Усвідомлюючи свою відповідальність перед бізнесом, Головне управління Держпраці у Львівській області надає всебічну інформаційно-роз’яснювальну допомогу у межах компетенції.

Консультації можна отримати у Громадській приймальні за адресою:       м. Львів, вул. Валова 31, к.207 або зателефонувавши за номером (032) 235-48-42. Окрім цього, можна надіслати листа на адресу: 79005, м. Львів, пл. Міцкевича,8; 13lv@dsp.gov.ua.