Андріївські вечорниці в Народному домі с. Бірчиці

​Напередодні свята Андрія Первозваного в Україні з давніх-давен влаштовували Андріївські вечорниці. Цього дня молодь зазвичай гучно гуляла і веселилась на вечорницях.

13 грудня хлопці й дівчата c. Бірчиці зібралися разом у Народному домі, щоб відсвяткувати Андріївські вечорниці. Запальні українські танці під звуки національних інструментів, автентичні співи, смакування смаколиків – усе, як і сто років тому. Веселі гуляння із жартами і різноманітними витівками були  головними заняттями цього вечора. Дівчата намагалися знайти своїх суджених. Цей вечір був одним із найтрадиційніших способів знайти собі пару. Кульмінацією свята стало кусання калити – коржа із діркою посередині, який символізує сонце. Його під наглядом господині Народного дому Мазник Тетяни готували дівчата. Дівчата замішували калиту на долю хлопцям, щоб в них було все гаразд, спекли, а пізніше хлопці  її кусали. Але не так просто, долаючи різні перешкоди та труднощі: хто перший вкусить-цього року женитись буде.

Нині традиції відроджуться – про це свідчить те, що ми змогли зібратись та відсвяткувати таке чудове  свято.